N.V.Ú.

(Nový Bydžov)


HISTORIE ALBA TEXTYFOTKY

Nepřichází v úvahu


HISTORIE

    Historie skupiny sahá zpět až do roku 1987, kdy se dva kámoši kytarista Pavel Doležal(Pafka) a zpěvák Štěpán Málek(Makeba), známý ze skupiny Ježkovy zraky, rozhodli založit kapelu, přibírají ženské duo, bubeníka a baskytaristu a po mnoha změnách vykrystalizoval název skupiny na N.V.Ú. (Nepřichází v úvahu). V roce 1988 skupina vydává první demo nazvané "Že je magor".

   V listopadu 1989 skupina přibírá dodnes působícího bubeníka Jyřýčka a následující čtyři roky znamenají obrat k tvrdšímu punkovému zvuku, jehož výsledkem byl odchod ženského dua. Kapela nahrává další dvě demo kazety - v roce 1990 to byla osmnácti písničková "Obchází mě dokola" a v roce 1991 "Tak jsme došli...". Současně začali N.V.Ú. intenzivně vystupovat na nejrůznějších festivalech a v klubech, čímž se stávají stále více populární a získávají solidní fanouškovskou základnu doma i v zahraničí.

   V roce 1994 do kapely přichází druhý kytarista Fox a už s jeho účastí skupina vydává novou desku u14 dní" a vychází nejen jako MC, ale už i jako CD. Po mnoha změnách na postu basáka se sestava ustálila na následujícím složení:

Štěpán "Makeba" Málek - zpěv, harmonika
Jiří "Jyřýček" Franc - bicí, zpěv
Jaroslav "Fox" Liška - basová kytara, zpěv
Pavel "Pafka" Doležal - kytara

   V roce 1996 vydává kapela nové CD nazvané "A v noci je tma...". Následovala řada vystoupení po celé republice, v Německu, Maďarsku nebo na Slovensku. N.V.Ú. vycházejí také na mnoha kompilacích v USA, Německu, Itálii, Polsku a samozřejmě také v České republice. Vystupují spolu s takovými legendami jako např. Vibrators, U.K. Subs, Peter And Test Tube Babies, One Way System nebo Guttersnipes.

   V roce 1998 skupina natáčí album "Čáry, máry, fuck", které bylo výtečně přijato kritikou a umístilo se na pátém místě TOP 25 časopisu Big Beng! Po dalším náročném roce (kapela vystoupila na 98 koncertech) N.V.Ú. vydávají zatím poslední desku nazvanou "Z řady". Následovala vystoupení spolu s kapelami jako Bad Preachers, Aurora, Loikaemia, Major Accident nebo Menance. Na podzim odchází z kapely baskytarista Fox a je nahrazen novým basákem Pacou, který hrál ve skupinách Piráti 44 nebo Indian Tat.

   Do budoucna N.V.Ú. plánují vystoupit v Anglii, Švédsku a Belgii a v příštím roce se chystají vydat záznamy živých nahrávek a VHS kazetu s historií a některými koncerty.

Dnešní sestava

Štěpán "Makeba" Málek - zpěv, harmonika
Jiří "Jyřýček" Franc - bicí, zpěv
"Paca" - basová kytara,
Pavel "Pafka" Doležal - kytara

zroj:domovský web n.v.ů.

ALBA

1988 Že je magorMC
1990 Obchází mě do kolaMC
1992Tak jsme došliMC
199414 dníCD&MC
1996A v noci je tmaCD&MC
1996ŽivákMC
1997The five anti-Beatles songsMC
1998Čáry máry fuckCD&MC
2000Z řadyCD&MC


TEXTY

  • A V NOCI JE TMA
  • ČÁRY MÁRY FUCK
  • Z ŘADY

  • Fotky

    fotogalerie