Sex Pistols


HISTORIE ALBA TEXTYFOTKY

Historie

Na začátku byli Steve Jones a Paul Cook, kteří založili se svým spolužákem Warwickem Nightingalem nevíraznou skupinu The Strand,která odehrála jen jeden koncert (1975) po odchodu Nightingale skupina zanikla.

I přes tento neůspěch se oba pustili do nové práce. Přes kontroverzího Malcolma Mc Larena, kterého poznal Paul v obchodě Let it Rock,který Mc Laren řídil, sehnai místo na zkoušení.Později přibrali jako baskytarystu Glena Matlocka. Se který vystupovali jako The Swankes Ale potřebovali zpěváka .

V létě roku 1975.Přišel do módního salónu jménem Sex s rostodivnými obleky a křiklavými ozdobami mladý Johnny Lyndon (Rotten). S potrhaným tričkem Pink Floyd a s načmáraným dovětkem 'I hate'(nenávidím). A hned upoutal pozornost spolumajitele obchodu Mc Larena. Který ho představil skupině a rázem byli kompletní. Chybělo jméno a tak Mc Laren kapelu pokřtil na Sex pistols.

Vznikla nová hudba,hudba z lidu jasná a přímočará - punk. Jakýsi nový městský folklór s ideovou náplní - anarchismem a pubertálním nihilismem.